27.02.2018 року в НВК «Лідер» відбувся семінар-практикум соціальних педагогів шкіл міста, який провела соціальний педагог Коваленко В. В. Темою семінару було вивчення питання збереження емоційного здоров’я учасників освітнього процесу.

В ході семінару його учасники під час виконання тренінгових вправ малювали дерево, яке символізує їх роботу на початку робочого дня, в кінці робочого дня і в кінці тижня. В результаті обговорення цієї вправи соціологи відповіли на питання, від чого ми вигораємо на роботі. Це і часовий цейтнот, і спілкування в системі «людина- людина», і 6 уроків щодня, і великий бум паперової роботи.

В ході виконання вправи «Знайти позитив» ( Техніка швидкої антистресової допомоги), учасники заняття проговорювали будь-яку несприятливу ситуацію в роботі та поглянули на неї з іншого боку і шукали позитив за таким алгоритмом:

«Склалась ситуація і тепер …»
«Зате …»
«Могло бути гірше …!»
«Не дуже той і хотілось, тому що ….»
«Здорово, бо тепер…!»

Вправа «рівень щастя» примусив учасників задуматися над питанням:« За що ви вдячні долі в цей момент?»
Сподобалися їм і філософські притчі про життя, які є скарбничкою життєвого досвіду поколінь і їх мудрість є актуальною і дотепер.
Під час перегляду презентацій про цінність часу учасники семінару відмітили, що час — це життя і ми маємо цінити його кожну мить.
Ю. С. Волошина- завідувач Центру практичної психології і соціальної роботи поділилась досвідом роботи з батьками, надавши практичні рекомендації і цікаві матеріали для роботи з батьками учнів. Учасники семінару відмітили його актуальність, подякували за практичні розробки, які пообіцяли використовувати і в своїй роботі.